image

Gitmeyi heyecanla beklediğiniz tatile gittiniz. Ortam mükemmel, hemen şezlonga yerleştiniz. Aklınıza ilk gelen fikir ‘Şezlong ve denizi kadraja alıp selfie çekilmek mi oldu? Biz tahmin etmiştik. Otelden, akşam yemeğinden, güneşin batışından bir kare derken günler geçti ve tatil bitti. Tatilden geriye onlarca fotoğraf kaldı. Gün geçtikçe o fotoğraflar, galeride aşağılara düştüü, düştüü ve gözden kayboldu. Gün geldi telefonunuz bellek dolu uyarısı verdi. Siz de nasıl olsa sosyal medya hesaplarımda paylaştıklarım duruyor diye onları silmeye karar verdiniz…
Bu hikaye size tanıdık geldi mi?
Elinize en son ne zaman dijital fotoğraf makinesi aldığınızı hatırlıyor musunuz? Eminiz o makineyle çektiğiniz fotoğraflar bir çekmecede tarihe karışmıştır. Sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız o muhteşem anılar da tarihin tozlu sayfalarına karışsın istemedik. Sosyal medya anılarınızı ölümsüzleştirmek adına size bir önerimiz var: Fotokitap.
Hazırlarken duygulanacağınız ‘vay be ben bunu da yaşamıştım değil mi’’ gibi naralar atacağınız harika bir sistem anlatacağız.
Fotokitap’a Giriş 101
Fotokitap interaktif platformda, yani tam olarak burada sosyal medya anılarınızdan, oradan, buradan seçtiğiniz fotoğrafların bir araya geldiği kitaptır. Ama öyle kitap denilince aklınıza hikaye kitabı boyutunda bir şey gelmesin. Ağırdır, kalın kapaklıdır. Odalarınızı süsler, duygu yüklüdür.
Fotokitap ile neler yapılır.
1. Kendinizi şımartın
Girişte talihsiz tatil fotoğrafının üzüntü verici silinme hikayesini anlatmıştık. Anlık fotoğraf uygulamaları sayesinde her gün fotoğraf çekip paylaşma hissi duyuyoruz. Bir yere gitmemize gerek bile olmadan koltukta öylesine oturduğumuz anlarda bile aniden bir fotoğraf çekilme isteği geliyor. Bir de fotoğrafta güzel çıktık mı… O fotoğrafı önce snap at, çok seversen instagrama koy, aşırı seversen bütün sosyal medya hesaplarına profil fotoğrafı yap. Peki sonra ne oluyor bu paylaşılan anılar. İşte fotokitap bu günler için var.
2. Hediye Edin
Arkadaşınıza doğum gününde ne alacağım düşüncesinden bıktınız mı? Artık klişe hediyeler onu mutlu etmiyor mu? Ya sevgilin… ailen… Artık onlara saat, parfüm, takım forması, takım kupası almaktan bıktın mı? Yoksa onlara pahalı aksesuarlar almaya bütçe mi yeterli değil mi? Biz size fotokitap önerelim. Sevdiklerinize, beraber gezdiğiniz o muhteşem yerleri, yaşadığınız o unutulmaz anıları fotokitap haline getirip onlara hediye edebilirsiniz. İşte size bir mükemmel anı daha, anlatırsın: ‘Sevgilime fotokitap yaptırdım yaaa çok mutlu oldu.’ Fotokitapla en güzel anılarınızı tazeleyip duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Peki bunu saat ile yaşayabilecek miydiniz? Hayır.

Nasıl hazırlanır?
5 Dakikada hazırlanır, hemen telim edilir. Matbuu da fotokitap hazırlamak çok kolay. Her şeyi siz ayarlayabilirsiniz. İster facebook, instagram hesabınızla giriş yapın, ister bilgisayarınızdan fotoğraf yükleyin. Matbuu kalitesiyle hazırlayacağınız fotokitapta, isterseniz hazır fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. Kapak fotoğrafınızı kendiniz ayarlayabilir, fotokitabınızı özelleştirmek için üstüne isminizi yazdırabiliriniz. İşte baştan sona kendi tasarımınız olan fotokitap, sizi ya da sevdiklerinizi mutlu etmeye hazır. :)