301130-224430-astropaynedir

Sanal kartlar, internet üzerinden alışveriş yapıldığı esnada kredi kartı yerine tercih edilen kartlardır. Sanal kartların kullanım amacı internet ortamında yapılan alışverişlerde bulunan riski en aza indirmektir. Sanal kartlar, bankaların kredi kartı sistemlerinde gerçek bir kart gibi tanımlanırlar. Ancak Paykwik Kart gibi sanal kartların hiç biri fiziksel olarak mevcut değildir. Bazı bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak adına kart numarasının, kart sahibinin yazılı olduğu, kartın anlık limitinin belirlenebildiği kartın karton yapılmış bir benzerini gönderebilirler.

Sanal Kartlar Nasıl Kullanılır?
Paykasa gibi sanal kartların hepsinin kullanım mantığı aynıdır. Sanal kartlar şu şekilde kullanılır:

– Sanal kartınızı oluşturmak için öncelikle banka şubeniz ile iletişime geçmeli ve sanal kart oluşturma talebinizi banka yetkilisine iletmelisiniz. Aynı zamanda bu işlemi bankanızın internet şubesini kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz.

– Bankanıza talimat vererek 0 TL limitli bir sanal kart oluşturmalısınız.

– Sanal kartınızı oluşturduktan sonra alışveriş yapacağınız miktara göre kart limitinizi sadece o ana özel yükseltebilirsiniz.

– Bu şekilde Otopay gibi sanal kartlarınız aracılığı ile yaptığınız online alışveriş sonrasında gerçek kartınızın limiti alışveriş miktarınız kadar düşer.

– İnternet üzerinden yaptığınız bu alışverişler kredi kartınızdan farklı bir kart numarasına, son kullanma tarihine ve güvenlik numarasına sahip bir kart ile gerçekleştirilir. Sanal kartınızın limiti de bir sonraki alışverişinize kadar 0 TL olarak kalır.

Sanal kartlar ile alışveriş yapmak güvenlik açısından çok önemlidir. Çünkü hiç kimse yüksek limiti olan kredi kartı bilgilerini internet ortamına açık seçik vermek istemez.

Sanal Kartlar Kullanıcıya Ne Gibi Avantajlar Sağlar?
Cashixir gibi sanal kartların hiç biri diğer kredi kartları gibi fiziksel değildir. Bu sebeple bu kartlar restoran, mağaza ya da marketlerde kullanılamaz. Bu hem sizin için hem de güvenlik sorunu yaşanan durumlar için bir avantajdır. Sanal kartınıza ait bilgiler internet ortamında biri tarafından çalınsa bile bu bilgileri kullanarak Pos cihazına ihtiyaç duyulan yerlerden alışveriş yapamaz.

Sanal kartların limitleri kullanıcılar tarafından belirlenir. Genelde de alışveriş anında bu kartlar kullanıldığı için sanal kartın limiti de alışveriş miktarı kadar belirlenmiş olur. Diğer zamanlarda da sanal kartın limiti 0 TL olduğu için kart numarasının çalınması gibi durumlarda herhangi bir tehlike söz konusu olmaz. Sanal kartın o an limiti bile olsa sadece o limit tutarında alışveriş yapılabilir.

Sanal kartların bazılarında bozdurma özelliği de mevcuttur. Bu tip sanal kartlar sayesinde yanınızda nakit para taşıma derdinden de kurtulabilirsiniz.

Sanal kartlara kredi kartlarına ödendiği gibi hesap işletim ücretleri, kart kullanım bedeli gibi kullanıcıyı sıkıntıya sokan ödemeler yapılmaz.

Biz de www.sanalkartlar.com ön ödemeli kart sistemleri firması olarak internet üzerinden yapılan alışveriş esnasında kullanılan sanal kartların satışını gerçekleştiriyoruz. Kredi kartı kullanıcılarının yaşadığı güven problemini en aza indiren Astropay gibi sanal kartları müşterilerimize güvenilir bir şekilde iletiyoruz. Firma olarak gerçekleştirdiğimiz satışların hepsinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışıyoruz ve müşterilerimize her anlamda destek olmak için çaba harcıyoruz. Firmamızdan bir sanal kart almak istediğiniz zaman aklınıza takılan soruları internet sitemizde yer alan canlı destek hattı üzerinden ekip arkadaşlarımıza iletebilir ve sorularınıza güvenilir yanıtlar alabilirsiniz. Firma olarak müşteri memnuniyetini ve kaliteyiz baz alan hizmet anlayışımız çerçevesinde sizlere uygun fiyatlı sanal kartlar sunmaktayız. Ancak piyasada çok sayıda ucuz sanal kart satışı yapan firma bulunmaktadır. Bu sebeple sanal kart alacağınız yerin güvenilir olmasına özen gösterin.