Bizler Anadolu çocuğuyuzdur. Merhametli toprakların, gün görmemiş çocukları. Van’dan üniversite eğitimim için yola çıktığımda ne kadar yabancı olduğumu henüz bilmiyordum uzak diyarlara. Yol ilerledikçe, yaşadıkça anladım Dünya’yı. Şehrim depremler gördü, terör gördü, çok yalnız kaldı ama benim memleketim Van’da hala o kadar güzel kalpli insanlar yaşıyor ki. Gölünde tuttuğunuz en lezzetli balıklar sizindir, masmavi Van Gölü sizin, başka hiçbir yerde bu kadar sağlıklı bir kahvaltı bulamayacağınız en görkemli sofralar da sizindir. Tek yapmanız gereken bu şehre bir kere gitmek, tek bir kere yalnızlığını, yorgunluğunu paylaşmak. Doğal güzellikleri, tarihi taşıyan en ücra köşeleri ile Van, benim güzel memleketim görülmesi yaşanması gereken Türkiye’nin en nadide ve görülmesi gereken yerlerinden.

Kolay Bilet, Ucuz Bilet Ararken Govego ile Karşılaştım!

Yine bir gün Van’a gitmeye karar verdiğimde başladım internette bilet arayışlarına. Ucuz olsun istiyordum ve tabi ki bir de güvenilir bir yerden almak. İnternet üzerinden alışveriş yapmak çoğu zaman risk gibi gelmiştir bana çünkü kredi kartı bilgilerinizi tamamen giriyorsunuz. Güvenilir bir site olmadığı sürece dolandırılmanız çok olası. İşte bu düşüncelerle ben bilet almaktan korkarken, karşıma Acun Ilıcalı’nın çalışması olan govego.com adresi çıkageldi. Acun’u tanıyorum sonuçta diye düşünerek başladım sanki akrabamın şirketinden bilet alıyormuş gibi güvenle otobüs biletimi almaya. İsterseniz site üzerinden alış yapabileceğiniz gibi, Android cep telefonu uygulaması ile de her an, her yerden en kolay şekilde biletinizi alabiliyorsunuz. Anlayacağınız online otobüs bileti, uçak bileti hatta İDO bileti almak artık çok kolay, bir SMS yazmaktan farksız bir durumda. Gideceğiniz güzergah üzerinde, tarihinizi de belirleyerek ara kısmına tıklıyorsunuz. Seksenden fazla otobüs firmasının biletinin satıldığı bir dünyada karşınıza sıralanacak firmaları, seferlerini varın siz düşünün. govego.com ile Metro Turizm, Varan Turizm, Ulusoy Turizm ve Nilüfer Turizm gibi seçkin firmaların yayında onlarca otobüs firmasının fiyatları tek bir sorgulamada önünüze geliyor. Beklentilerimin çok üzerinde tüm seferler tek sayfada, tek ekranda önüme sıralanmıştı üstelik fiyat karşılaştırmalı olarak.

Govego’ya kredi kartı bilgilerimi girerken hiçbir şekilde güvensizlik duymadım, güvenli alışveriş yaptığınızı bilet alımı sonrası cep telefonunuza anında bildiren, mail yoluyla da bilgileriniz sunulunca tamam diyorsunuz, doğru yerdeymişim.

Govego ile Bilet Alırken Başınız Hiç Ağrımıyor!

Başka online bilet sitelerinden alış yaparken yaşadığınız sıkıntılar govego’da asla başınıza gelmeyecek. Zaten gelse bile size 7/24 eşlik eden satış sonrası ekibi ile de sorununuzun üstesinden çok rahat gelebilirsiniz. Dilerseniz online biletinizi ücretsiz olarak iptal de ettirebiliyorsunuz zaten. Blog kısmında ise boş vakitlerinde okumaya değer fazla yazı mevcut. Hatta eğer tatil planınızı yaparken bir fikir almak isterseniz govego blog bölümüne muhakkak uğrayın. Gideceğiniz şehir hakkında merak ettikleriniz olduğunda, yolculuk yapacağınız firmayı yakından tanımak istediğinizde veya gideceğiniz güzergah üzerinde hangi dinlenme tesislerinde durulacağını, neler yaşayabileceğinizi eğlenceli ve hoş yazıları kolay bilet alırken size arta kalan zamandan okuyabilirsiniz. Dakikalar içerisinde cebinizde biletiniz hali hazırdayken, dilerseniz otogara, havaalanına giderken yol üzerinde bile biletinizi alabilirsiniz. Her şey bu kadar güvenli, anlaşılır ve netken, bir otobüs bileti almak bu kadar kolaylaşmışken tek yapmanız gereken govego.com’a tıklamak oluyor. Geri kalan her şey govego’nun profesyonel alt yapısı ve geniş ulaşım yelpazesiyle çok kolay ve kısacık bir süre içerisinde gerçekleşmekte. Govego ile tıklayıp, gittikçe yolculuk yapmak daha zevkli olacak!