3D oyunlar gerek kalitesi ile gerekse gerçekciliği ile dikkat çeken oyunlardan. Teknolojik gelişmelere en iyi şekilde adapte olan oyun sektörü 3D sistemini de bünyesine alarak gelişimini katlamıştır. Bir çok kategori için geliştirilen 3D oyunlar zengin görsel efektleri ve derin grafik detayları ile dikkat çekiyor. Bu oyunların bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de kuşkusuz herhangi bir kurulum ya da indirme işlemi gerektirmemesi ve sadece internet üzerinden çok kolay bir şekilde oynanabilmesi.
Bu kategorinin en popüler oyunlarından bir tanesi de 3D Ferrari Simülasyonu oyunu. Bu oyun da diğer 3D oyunlar gibi gerek grafikleri gerekse atmosferi ile büyüleyici bir oyun. Unity 3D grafik ve oyun motoru kullanılarak geliştirilen bu oyunda F480 model kırmızı Ferrari’miz ile boş bir şehir de dolaşıyoruz. Çeşitli rampalardan atlayarak aracımızı test edebildiğimiz bu oyunda herhangi bir yere çarpsanız dahi aracınıza bir şey olmuyor. R tuşuna basarak aracın hasar alan kısımlarını düzeltebiliyorsunuz. Ayrıca bir çok kamera açısından aracınızı kullanabiliyorsunuz. Öyleki şöfor koltuğuna dahi geçebilirsiniz. 3D araba oyunları kategorisinin vazgeçilmezleri arasında yer alan bu oyun sizlere eğlenceli bir otomobil simülasyonu deneme fırsatı sağlayacak.

İnternet üzerinde yer alan bu tarz 3D oyunlar sizleri gerçekcilikleri ile büyüleyecek. Unity 3D grafik motoru kullanılarak geliştirilen bu oyunlar sayesinde gerçek bir otomobil simülasyonu deneme fırsatı bulacaksınız.