Evlerde minik değişiklikler yaratmanın en akıllıca yöntemlerinden birisi ev tekstili ürünleridir. Ev tekstili içerisinde nevresim takımı, bornoz, perde ve daha birçok ürün yer alır. Perde, alanı tamamlayıcı bir ev tekstil ürünüdür. Dekorasyon ile bir bütün oluşturacak tarzda ve dengeleyici özellikte perde modelleri odanıza renk katacaktır.

Fon perde, bağcıklı perde, stor perde, tül perde ve jaluzi gibi farklı modellere sahip olan perdeler, kullanılacak alana göre seçilmelidir. İş yerlerinde ağırlıklı olarak jaluzi ve stor perde tercih edilirken, evlerde tül perde, bahçelerde ise fon perde kullanılmaktadır. Bahçelerde fon perde kullanılmasının başlıca sebebi düz yapısı sayesinde rüzgardan etkilenmeyen bir duruşa sahip olmasıdır. Fon perdeler aynı zamanda istenildiği zaman dökümlü gibi değişik formlara da kavuşturulabilir.

Stor perde tarz ve kumaş açısından farklılaşır. Seçim, alacağınız alanın mobilyalarına göre yapılmalıdır. Koyu mobilyalar için açık renk perde, açık renk mobilyalar için ise koyu renk perde ile bir denge sağlanabilir. Stor perde kolayca yukarı toplanabilirliği ve kokuyu az tutma özelliği sayesinde mutfakta oldukça tercih edilir bir modeldir. Diğer yandan çocuk odalarında da tercih edilmektedir.

Ahşap görünümlü stor perde modelleri hangi alanda kullanılırsa kullanılsın mükemmel bir görüntü oluşturuyor. Bu sayede her tür mobilyaya uyum sağladığı için dekorasyon esnasında oldukça tercih ediliyor.

Jaluzi ise pratik yapısı, az toz tutması ve daha spor görünümüyle iş yerlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Güneş ışığının içeri nasıl gireceğini ayarlayabilme özelliği jaluzi modellerini bir adım öne geçiriyor. Üstelik dekorasyona uyum sağlaması açısından farklı renklere sahip jaluzi çeşitleri de üretilmektedir.

Ev tutarken manzara sahibi olmak her kişinin isteğidir. Fakat bunun için her zaman elverişli şartlar olmayabilir. Sizde manzaraya sahip bir ev bulamadıysanız üzülmeyin. Duvara asacağınız çeşitli tablolar ve fotoğraflar ile evinize renk katarak bu açığı kapatabilirsiniz. Hatta cıvıl cıvıl perde modelleri ile de mevsimleri evinizde yaşatabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, her zaman iyi bir dekorasyon iyi bir yaşam kalitesi sunar.