Meclis tarafından dönemsel olarak hazırlanan ekonomik paketler içerisinde, vatandaşların yararlanacağı pek çok imkân gün yüzüne çıkıyor. Son dönemlerde girişimciler ve ticaret hayatına atılacak insanları cesaretlendirecek kredi yöntemleri dikkat çekerken, bunun kapsamını genişleten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özellikle Devlet destekli evlilik kredisi 2016 sunumuyla birlikte, tüm insanların yüzünü güldürecek bir uygulamayı hayata geçirdi. İlk yıl geri ödemesiz ve geri ödeme seçeneklerinde faizsiz imkânlar, 10.000 TL civarındaki bu krediyi çok cazip bir can simidi gibi gösteriyor. Burada elbette ki krediyi almak için belirli şartların oluşması gerek. 18-24 yaş arası standart uygulama olurken, üniversite okuyanlar için yaş sınırının 26 olarak belirlendiğini söyleyebiliriz.

Çok kaliteli ve insanlara hizmet anlamında özel bir uygulama olarak dikkat çeken bu kredi yöntemi, evlenecek çiftlerden biri ya da her ikisinin devlet yurdunda yetişmiş olması sebebiyle, geri ödeme süresini ertelemeyi bir yıl daha uzatıyor. Yani bu şekilde 2 yıl ötelemeli toplam 4 yılda ödenecek faizsiz geri ödeme şartları, evlilik hazırlığı yapan insanlar için umut vaat ediyor. Ağır ceza almamış ve kurallara uyan herkesin devletin bu imkânlarından rahatlıkla yararlanabileceklerini söylemek mümkün. Eğer çiftlerin ilk yıl içerisinde çocuğu olursa öteleme süresini bir yıl daha uzatmak mümkün. Her ne kadar şimdilik 10 bin TL olarak bu imkân sunulmuş olsa da aslında bu sistemin geleceğe umutla bakmak adına iyi bir adım oluşturduğunu söyleyebiliriz. Kredi kullanmak için özellikle bireysel ihtiyaç kredilerinde yönünden çok sayıda insanın, bedava kredi notu öğrenme konusundaki arayışları, genellikle bankalara başvurudan önce ön bilgi almak için gerekli. Öyle ki kredi notu hakkında bilgi ve detaylar hakkında fikriniz olursa, hangi bankanın ne şartlarda size kredi vereceği konusunda ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir ekrandan ve sistemden takip edilen biz kredinizi çekelim siz ödeyin işlemi, tüm insanların detaylı bilgi ve dokümanlarını ekrandan yansıtıyor. Findex sistemini kullanan bankalar en detaylı bilgilere ulaşırken, aslında bireylerinde kişisel olarak yapacakları üyelik müracaatı, Findeks raporlarından yararlanma konusunda yardımcı olacaktır.

Her bankanın kredi puanı konusuna yaklaşım farklı olmakla birlikte, kampanyaları ve uygun ödeme seçenekli kredi imkânlarından yararlanmak için, kredi notunuzu yüksek olması büyük önem taşıyor. Hiç şüphe yok ki insanların maddi olarak sıkışıklığını giderecek en geçerli yöntem, kredi çekme metodudur. Bankalarında sermayesini değerlendirme konusundaki en önemli girişimleri, insanların bu sistemin en üst düzey verim elde etmesine ve yararlanmasına olanak sağlıyor. Burada bireysel ihtiyaç kredilerinin taksitleri geri ödeme koşulları, faizleri ve masrafları düşünüldüğü zaman, bankaların vermiş olduğu hizmetler arasında en iyisini seçme fırsatı bulmak bile bir ayrıcalık. Kredi notu üst düzey olan insanlar, bu tür ayrıcalığa sahip oldukları gibi, kredi notumuz düşükse çok da seçme şansınız olmayacaktır.