Kanımla Rüşvet Veriyorum

Güncel
1 Eylül 2014
30.802 OKUNMA
10 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

sivrisinekDün gece yatağıma yattım aradan 5 dk geçti ki yüksek irtifadan uçan bir sivrisineğin varlığını fark ettim. Belki sivrisinek değildir diye içimden geçiriyordum ki o pisikolojimi alt üst eden sesini kesin olarak duydum. O an imkanım olsa sormak isterdim “ şimdi mi ısırırsın, sabaha mı bırakırsın ? “ diye. İçinde bulunduğum o durum, kendimi kurbanlık koyun gibi hissetmeme neden oldu. Başlarda pes etmedim, o kadar uykum olmasına rağmen birkaç kez o sinirle kalkıp ışıkları açtım. Kendisini bulmaya çalıştım ama nafile.
Işıkları açınca anında ortadan kayboluyor. Ama ışıkları kapatınca aradan 5 dk geçmeden yine kontrol uçuşlarına başlıyor.
Resmen “ hadi uyu da bi emdireyim şöyle ohh “ diye sinsi planlar yapıyor. Öyle bir ısrarcı ki sanki beni ısırmaya yemin etmiş..

Minicik bişey ama tam bir strateji dehası. Bi yaklaşıyor bi uzaklaşıyor uyuyup uyumadığımı kontrol ediyor. Ani bir hareketimde ortadan kayboluyor. Belki de dalga geçiyor benimle. Çünkü çok iyi biliyor ki şu sıcak günlerde üzerime tamamen pikeyi örtüp uyuyamam.
Ama dün uykusuzluktan dayanamadım pes ettim. Bu zamana kadar olan bütün mücadelelerimi bir kenara bıraktım, birer bacağımı ve kolumu pikenin bir kenarından çıkarttım. Resmen kanımla rüşvet verdim. “ Al lan em, istediğin kadar em yeter ki vızıldama” dedim. Fakat böyle bir anlaşma sağlayacak sivrisinekler bu devirde o kadar az ki. Aç gözlü hepsi.. Sanmayın ki asgari miktarda kanı emeyim gideyim derdinde bunlar.

Hatta öyleleri var ki, bir gecede maksimum kaç yerden sokabilirim yarışına girmiş sanki. Uyandırayım bi dönsün şuradan emeyim, bidaha uyandırayım dönsün bide buradan emeyim gibi değişik heyecanlar arayanları var. Dün odamda bulunan da işte tam bu karakterde olan bir sivrisinekti. Şu anda sayabildiğim kadarıyla 9 yerimdem ısırmış. Kol ve bacaklarımda sondaj çalışması yapmış. Şu anda kendimi ‘Eyüp Sabri Tuncer’in akrabası gibi hissediyorum.

Yok yani şimdi gideceğim kızılaya, çektireceğim bir ünite kan, atacağım önlerine “alın ve susun” diyeceğim o olacak.

Facebook
Twitter
Google +

ÖNCEKİ YAZI

«

YORUMLAR

 1. Kışın n’apacaklar acaba :)

  • yemre Yazar

   Pikenin üzerinden sokanı gördüm de kışın yorganı delip geçireni görmedim. Bu kış buna da şahit olursam yazarım bizzat :)

 2. Mert Can Eyriyer

  Haklısın ağabey :) Beni o kadar sevmeseler de kardeşimi çok seviyorlar. Rahat 10 yerinden ısırmışlar.

 3. İsmail Çakır

  Kan karşılığında yeni bir organ oluşturuyorlar sanki abi balon gibi yapıyolar :))

 4. uur

  ilginç bi konu abim :D afedersiniz atletimi bile çıkarıp uyuyorum o kadar ki sıcak oluyor.Pencereyi açmaya gelmiyor.Açınca tek sinek dalıp sabaha kadar delik deşik ediyor.Geçen gün doymak bilmemiş sabah 7 yerimden ısırıldıgımı gördüm vücudum kırmızı yuvarlak ısırılmış noktalarla doldu :D en iyisi bunların spreyi var sıkıp uyuyacan sen misin beni ısıran.ısırda geber misali olacak :D

 5. ubeydullah

  sivrisinek’ten bu kadar bahsedince aklıma küçükken köyde kullandığımız cibindirikler aklıma geldi. yani en azında bizdeki adı buydu, sivrisineklere karşı en büyük önlem. o kadar zevkliydi ki: hani çadır gibi kurulurdu odaya, onun içinde olup ekstra oyunlar oynardık yatmadan evvel. ancak dedem gelip kallavi bi azar çekerdi de öyle uyurduk :)

 6. Çok güzel ya teşekkürler :)

 7. Sivrisinekler deyince köyümün damı gelir aklıma tek varamadıkları havada tutunamadıkları yer orası idi :)

 8. Hahahah çok güzel bir yazı :D

 9. Çok eğencei bir makale olmuş :=)

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*