Rüyada Balık Görmek

İslami Tabiri: Rüyada Balık Görmek İslami kaynaklara göre: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Balık rüyası beş türlü tabir edilir: Bakan, asker, bakire kız, ganimet, keder. Bekar için evlilik, bazende hayırlı bir kısmet ile tabir olunur.

Diyanet Tabiri: Rüyada Balık Görmek ile alakalı diyanet görüşü: Balık Rüyası Tabirinde rüya sahibinin hali, eğitimi ve şanı nazarı dikkate alınır. Kişinin durumuna göre şanı ve şöhreti ve kısmeti artar, talihi ve bahtı açılır insanlar arasında sivrilir.

Kaynağa Gitmek İçin; http://www.tumruyatabirleri.com/ruyada-balik-gormek.html

Rüyada Altın Görmek

İslami Tabirleri: Rüyada altın görmek İslami, ilim ve marifete, sadık ve vefakar dosta delalet eder. Ve aynı zamanda bekar erkek için arzuya uygun bir hanıma kavuşmaya ve hayırlı evlada sahip olmaya işarettir.

Diyanet Yorumları: Rüyada Altın rüyası görmek diyanet; Sikke halinde altın daha hafif bir sıkıntıya işarettir. İşlenip küpe bilezik vs. haline gelmiş altın görmek, az bir endişeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek genel tabiriyle üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa işaret eder dediler. Rüyada elinizdeki parayı birileriyle paylaştığınızı görmek dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine delalet eder. Rüyada gümüş para yutup abdest bozarken para çıkardığını görmek zındıklığa delalettir. Rüyada altın para yutup para çıkardığını görmek, imandan sonra küfre düşmeye delalet eder. Rüyada sarık yahut şapkası içinde para görmek abdest bozacağınızın habercisidir. Rüyada üzerinde kutsal ifadelerin yazılı bulunduğu paraları görmek, şiir ve musikiyi Kur’an’a tercih etmeye delalet eder

Kaynaklar;

Rüyada Altın Görmek
Rüyada Para Görmek