Hayatımızın düzenini ne yazık ki tam anlamıyla kendi başımıza belirleyemiyoruz ama en azından belirli kilit noktalarını düzene sokmak da elimizde. İleride üzülmemize, kırılmamıza, pişmanlık duymamıza neden olacak olay ya da durumları yaşamamak için en mantıklı yollardan biri çift taraflı bant mantığı ile yaklaşmak.

Örnek vermek gerekirse; size ilerleyen zamanlarda pişmanlık yaşatacak bir arkadaşlık ilişkisine daha en başından dur demek ya da zararın neresinden dönersen kârdır düşüncesiyle hareket etmek en doğru seçenek. Diyelim ki bir arkadaşınız var, onu çok seviyorsunuz ve onun tarafından da seviliyorsunuz ama ortada yanlış giden bir şeyler var. Yani onun davranışlarından bazılarını hiç beğenmiyor, bu davranışların size de zarar verdiğini düşünüyorsunuz ama ondan da kopamıyorsunuz. Hatta ve hatta özenle okuduğunuz, taşınırken baskılı koli bandı ile sarılmış bir kolide bebek gibi koruduğunuz kitaplarınızı bile gözünüzü kırpmadan veriyorsunuz, yani arkadaşlığın da ötesinde dostsunuz ve ondan hiçbir şey esirgemiyorsunuz. Yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyor fakat sizi rahatsız eden noktalar da kafanızı kurcalamıyor değil. İşte bu durumda yapılacaklar arasında en akla uygun seçenek arkadaşlığınızı gözden geçirmek, sonrasında arkadaşlığınızın seviyesini düşürmek ve belki de sonlandırmaktır.

Unutmayın, kimse vazgeçilmez değildir. Hatta belki de siz, bir arkadaşınız için çekilmez biri oluyorsunuz zaman zaman, bunu hiç düşündünüz mü? Yani rahatsız olunan kişi siz de olabilirsiniz. Farz edelim ki arkadaşınız KRM Endüstriyel’den bir koli bandı alacak ve siz onun seçim yapması esnasında son derece sıkılıyorsunuz. Bant seçimi esnasında ya da herhangi bir başka seçim esnasında kendisini karar verirken rahatsız ederseniz sizden soğumasına yol açacağınızı da bilmeniz gerekir. İnsanlar karar verirken sakin kafayla düşünmek isterler. Peki, sizin tavsiyelerinizi almak istemez mi? Gayet doğal olarak ister. İnsanlar karar vermede zorlandıklarında en yakınlarındakinin fikirlerini alarak hareket ederler ve bu karar verme aşamasının hızlanmasını sağlayan faktörlerden biridir.

Koli bandı seçimini yapmak için siz de arkadaşınızın yerinde olabilirdiniz. Haftanın 6 günü hizmet veren KRM Endüstriyel’in 0232 472 04 45 numaralı telefonundan ulaşarak müşteri memnuniyetini firma prensibi olarak görmeleri size de arkadaşlık ilişkilerinize örnek olabilir. Neticede siz arkadaşınızı mutlu ederseniz, bir başka arkadaşa ihtiyaç duymayacaktır.