Sevgiliye hediye almak. 3 kelime, IMDb puanı 9.2 olan bir gerilim filmi!

Bu işi hakkıyla yapabilen için kalplerin kapasını aralayan bir anahtarken bilmeyen için ise zorlu mu zorlu bir yolculuk.

Tam bir aşk adamı olsanız dahi bu konuda zorlanabilmeniz mümkün. Birine hediye seçmek başlı başına zor bir olayken, bu kişinin sevgiliniz olması sınırları hayli zorlar.

Şimdi size hediye seçmenin inceliklerini ve sevgilinize satın alabileceğiniz hediyeleri sıralayacağım. Öncelikle hediye seçerken düşünmeniz gereken ilk şey, o hediyeyi veriş anınızdır. Hediyenin paketini açtıktan sonra sevgilinizin gözlerinden çıkacak olan ışıltıyı düşünüp işte bu! diyorsanız hediyeniz doğrudur. eğer hediyenizin hafif kalabileceği düşüncesine sahipseniz de bir buket çiçek eşliğinde hediyenizi iletebilirsiniz. %100 çalışıyor! Şimdi gelin bu hediyeleri biraz kategorize edelim.

Sevgilinizin bir hediyeden beklentisinin ne olduğunu iyi tartın.

Sevgilinizin bir hediyeden beklentisi nedir? Onun kullanılabilirliği mi yoksa gözüne hoş görünmesi mi? Mesleği ile ilgili hediyelerden mi hoşlanır yoksa hatıra olarak bir ömür saklayabileceği mi? Kendinize bu soruların cevaplarını verdikten sonra hediye seçeneklerini daraltabilirsiniz.

Sevgilinizin tutkularını, ilgi alanlarını düşünün.

Hediye seçerken düşünülmesi gereken en önemli şey ise sevgilinizi ne kadar iyi tanıdığınızdır. Ona, onu tanımlayabilecek bir hediye almayı başarırsanız bu işi layıkıyla halledebilmiş olursunuz. Moda ve güzellik ile ilgilenen bir sevgiliniz var ise, onun her zaman alışveriş yaptığı mağazadan, onun bedenine uyan birkaç parça kıyafet alabilirsiniz. İçerisine değişim kartı da ilave ettirdiğiniz zaman her şey tamamlandı demektir. Ya da alışveriş kartı satın alabilirsiniz. Bunun anlamı da şu oluyor, içerisinde belli bir miktar para bulunan ve o mağazada kullanılabilecek promosyon kartı. Sevgilinizin gönlünce alışveriş yapabileceği bir kart. Aynısını makyaj malzemeleri satan mağaza zincirleri için de düşünebilirsiniz.

Bir diğer hediye önerimiz ise ev hediyeleri. Rengarenk tabaklar ve bardaklarla aşk yaşayan bir sevgiliniz varsa bu hediyeyi hayli sevecektir. Bunun yeterince sevgiliye yönelik olmadığını düşünüyorsanız bahsi geçen tabaklara fotoğrafınızı bastırabilir veya sevgilinize özel bir şekilde tasarlatabilirsiniz.

Bazı sevgililer yan yana oturup saatlerce bilgisayara ya da konsol oyunu oynayabilirler. Sizin de sevgiliniz teknoloji tutkunu ise ona bu yönde bir hediye seçebilirsiniz.

Sevgilinize mesleği ile ilgili bir hediye de alabilirsiniz. Bu hediye ya esprili bir şekilde mesleği ile alakalı olabilir ya da mesleğini yaparken kullanabileceği bir hediye olabilir.

Hemen bir örnekle açıklayayım. Eğer sevgiliniz mühendis ise ona esprili bir kupa bardak alabilirsiniz. Üzerinde mühendislere dair espriler bulunan birçok bardak seçeneği mevcut. Sevgiliniz bir bankacı ise onun adı ve soyadı kazınmış, şık ve kullanışlı bir kalem seti hediye edebilirsiniz. Hemşire, doktor ya da sürekli koşuşturmaca halinde bir iş yapan sevgiliniz var ise, rahat ayakkabıdan daha güzel bir hediye sanmıyorum ki olsun.

Romantizm oranına karar verin.

Sevgiliniz için seçeceğiniz hediyenin ne kadar romantik olmasını istediğinize karar vermeniz de önemli bir detay. Elbette romantizm anlayışı kişiden kişiye göre değişir. Mesela hayvansever sevgilinize romantik bir hediye sunmak amacıyla sokak hayvanları için onun adına bağış yapabilirsiniz.

Eski fotoğraflarınızla oluşturulmuş bir albüm hazırlayabilir, fotoğrafların altlarına da o günü anlatacak notlar yazabilirsiniz. Anılar ile oluşturulmuş bir hediyeden daha romantik ne olabilir ki?

Birkaç günlük romantik bir tatil kaçamağı da düşünebileceğiniz hediye seçeneklerinden. Üstelik illaki Roma’ya gitmeniz gerekmiyor. Kapadokya turu da en az onun kadar etkileyici olacaktır merak etmeyin.

Eğer bir enstrüman çalabiliyorsanız onun için bir şarı çalarak klip şeklinde bir video hazırlayabilirsiniz. Eğer bu şarkıyı kendiniz bestelerseniz ya da sözlerini siz yazarsanız işte o zaman dünyanın en romantik sevgilisi ödülünü ile alabilirsiniz.

Bazı hediyeleri seçerken de iki kere düşünmeniz gerekir. 

Mesela spor salonu üyeliği. Aslında spora gitmek isteyen biri için güzel ve teşvik edici bir hediyedir ancak bunu “Ben kilolu muyum yani!” şeklinde yorumlamaya müsait sevgililer için koşarak uzaklaşılması gereken hediyelerden sayabiliriz.

Komik hediyeler seçerken de birkaç defa düşünmelisiniz. Sonuçta kankanıza değil, sevgilinize hediye alıyorsunuz. İkisinin bir farkı olmalı değil mi?

Tüm bunlar bir yana, zaten sevgilinizi yeterince iyi tanıyorsanız, onu neyin mutlu edip neyin mutlu edemeyeceğini az çok anlayabilirsiniz.