Türkiye’nin ilk ve tek ISO kalite sertifikalarına sahip online tercüme bürosu Çevirimvar.com bu noktada devreye girmekte. Özellikle yurt dışı yayınlarında yayınlanması düşünülen makaleler ya da tüm dünya ile paylaşılması istenen akademik projeler için ihtiyaç duyulan akademik çeviri kesinlikle alanında uzman ve deneyimli uzman çevirmenler tarafınan yapılmalıdır. Aksi takdirde, yurt dışında bir eğitim kurumundan hatalı çeviri sonucu alacağınız bir ret cevabı sizi ömür boyu etkileyecektir.  Akademisyenlerin ve öğrencilerin kariyer yolunda oldukça büyük bir öneme sahip olan akademik çeviri, bitirme tezi çevirisi, master çevirisi, yüksek lisans tez çevirisi, seminer çevirisi gibi alt dallara sahiptir ve her bir çeşit kendi içerisinde uzmanlık gerektirmektedir.

Makale ve Manuscriptlerin Geri Dönmemesi Elinizde
Profesyonel çeviri prensipleri doğrultusunda akademik çeviri de mutlaka alana özel tercüman tarafından yapılması gereken bir çeviri türüdür. İşte tam bu noktada, akademik çeviri hizmeti sunan ve profesyonel tez çevirisi alanında da deneyimli ve uzman kişiler ile çalışan çeviri platformları bu ihtiyacı karşılamada ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, terminolojik bilginin de oldukça önemli olduğu akademik çeviri, bölümden bölüme değişiklik göstermektedir. Örneğin, mimarlık terimleri ile hukuki terimler birbirlerinden ne kadar farklı ise, tercümanların da yoğunlaştıkları alanlar birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Kaliteli bir akademik çeviri standardı yakalamak için çeviri hizmeti sonrasında alanda uzman bir editörün son okuma yapması ve kalite kontrol denetimi uygulanması hataları ortadan tamamen kaldıracaktır.

Güvenilir Akademik Çeviri

Akademik çeviri siparişleri tamamiyle kişilerin kendilerine özgü olup, kişisel bilgiler de içermektedir. Örneğin, özgeçmiş çeviri siparişi direkt olarak kişinin kişisel bilgilerini içermekte olup makale çevirisi de kişinin düşüncesini ve emeklerini içermektedir. Her şekilde spesifik ve tekrarlanamayan bir çeviri türü olan akademik çeviri siparişleri özenle saklanmalı ve kesinlikle uzman olmayan kişilerle paylaşılmamalıdır. Bunun sonucunda, intihal gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Siz de kurulduğu tarihten itibaren sayısız akademik çeviri hizmeti sunmuş olan Çevirimvar çeviri merkezi tarafından güvenilir akademik çeviri hizmeti alabilirsiniz.