Tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartları incelendiğinde ayakta ya da yatarak tedavi teminatları arasında doğum yer almamaktadır. Ancak sigorta yaptıracak olan kişiler isteklerine bağlı olarak ek teminatlar ile doğumu da bu sigorta kapsamına dahil edebilirler. Yapılacak olan tamamlayıcı sağlık sigortası hamilelik teminatı için ek ödeme yapmak gerekecektir. Bu ödemenin kabul edilebilmesi için poliçe başvurusu yapılan süre içerisinde pek çok şirket tarafından sigorta yaptıracak kişinin hamile olmaması şartı aranmaktadır. E-sigortam web sitesinde konu hakkında daha fazla açıklama bulabilir, tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye ve önerilerini incelerken bu durumu dikkate alarak kıyaslama yapabilirsiniz.

Doğum ile İlgili Sağlık Hizmetleri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Girer mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası bebek masraflarını sadece teminata yapılan ilave ile karşılar. Bu durumda ödenecek olan toplam tutar da artacaktır. Yapılan ek teminat ile hamilelik boyunca doğum hizmetleri, muayene ile özel hastanelerden ücretsiz olarak yararlanmak mümkün olacaktır. Anne adayı ve bebek için güvence sunan bu sigorta için E-sigortam tarafından sunulan poliçe fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası aile paketi pek çok kişi tarafından yoğun talep görmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiyesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye ve önerilerine internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Özellikle doğum durumu varsa bu sigorta kapsamında yatarak tedaviler için limit olmayıp masrafların tamamı karşılanacaktır. Ayakta tedavi durumlarında ise sayı sınırı vardır. Sigorta kapsamında sezaryen ve normal doğum teminat altına alınmaktadır. Eğer doğum firmanın anlaşması olmayan bir yerde gerçekleşirse bu durumda masraflar karşılanmayacaktır.

Bu sigorta hamilelik süreci ile doğum zamanını kapsar ve yıllık olacak şekilde düzenlenir. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat seçenekleri bu durum dikkate alınarak belirlenir. E-sigortam müşteri ve çözüm odaklı hizmet vererek, fiyatlar ve hizmet detayları konusunda her zaman en avantajlı koşulları sunmaktadır. Ayrıntılar ve bütçenize en uygun poliçeler için firmayla irtibata geçmeniz, süreci kendi açınızdan daha verimli geçirmenizi sağlayacaktır.