Shakespeare’in Şeyh Pir Çıkabileceği Bir Dünya

Güncel
28 Temmuz 2016
5.439 OKUNMA
8 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

image

Kafasında fesi ve badem bıyıklarıyla bir Osmanlı yiğidi. Şaka şaka, kendisi fes takmış ve badem bıyık bırakmış olmasına rağmen ne Türk’tür ne de osmanlı. Fotoğrafta melül melül bakan bu şahıs İsrail Devleti’nin kurucusu David Ben-Gurion’dur.

Fotoğraf 1915 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nde öğrenci olduğu zaman çekilmiştir. Bu fotoğraftan 2,5 sene sonra da Britanya üniformasıyla İngilizler adına Filistin’de Türkler’e karşı savaşmıştır. Tarih böyle hicivlerle doludur ona alıştık ve şaşırmıyoruz. Allah’tan bugünümüzde böyle ya da bundan daha beteriyle karşı karşıya değiliz.
Düşünsenize hem okullarımızda okutup, eğitip sonra ordumuza alıp sonra da devlet kurumlarında işe alıp bir de maaş bağladığımız insanlar olsa ve bunlar Türk Milleti’ne karşı hainlik içinde olsalar, halimiz ne olurdu. !

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR

 1. Adam askerde bile yazıyor. Bir an başlığı okuyunca malum şahıstan bahsediyorsun sandım abi :D

 2. Öncelikle hayırlı tezkereler dilerim. Bu bahsettiğin insanlar yüzünden Türk milleti kendi askerine düşman olmuş durumda. Umarım şu imajı askerin üzerinden atmanın yolunuda bir an önce bulurlar, çünkü asker arkadaşlarım var ve artık insanların onlara asker değilde terörist muamelesi yaptığını söylüyorlar. Umarım senin rahatın iyidir :)

  • Teşekkür ederim Teskere dilekleriniz için :)
   İnşallah diyorum çünkü biz bile sıradan bir asker olmamıza rağmen üzerimizdeki üniforma çok ağır geliyor. Bu askerliği meslek olarak yapanların ruh halini düşünmekte sırlanıyorum.

 3. Öncelikle hayırlı tezkereler dilerim. Bu bahsettiğin insanlar yüzünden Türk milleti kendi askerine düşman olmuş durumda. Umarım şu imajı askerin üzerinden atmanın yolunuda bir an önce bulurlar, çünkü asker arkadaşlarım va

 4. sırf yorum backlink kasayım diye demiyorum ama, okudum gerçekten güzel yazılmış.
  hem duyduğuma göre askerdeymişsin yine de yazıyorsun hobi bu olsa gerek.

 5. Gerçekten ilginç bir makale olmuş teşekkürler.

 6. Badem bıyıklılar o zamandan bu güne uzanıyormuş demek..

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*