Çağrı Merkezileri için ipucu

Her Telden
4 Eylül 2014
6.095 OKUNMA
9 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

cagri-merkezi

Hepimiz sık sık GSM, banka ve yayın platformlarının çağrı merkezlerini arıyoruz ve dakikalarca mönüden mönüye dolaştırılıyoruz. Öncelikle firmalara bu zengin mönüler için teşekkür ediyorum. Gerçekten insan hangisini seçeceğini şaşırıyor, çok sağolun. Ama eğer aceleniz varsa ve beklemekten telefonu parçalayacak seviyeye gelmek istemiyorsanız yapmanız gereken çok basit: “For English press 9” diyor ya, işte ona basıyorsunuz. “Ama ben İngilizce bilmiyorum ki!” demeyin, sakin olun. Çok çabuk paniğe kapılıyorsunuz, yapmayın. Birazdan İngilizce bilmemeniz avantaja dönüşecek.

Evet, 9’a bastıysanız mönüden mönüye sürüklenmek yerine karşınıza doğrudan bir müşteri temsilcisi çıkıyor. Turist kaçmasın diye herhalde, hemen bağlıyorlar. Siz ortaokul İngilizcenizle “May fonn nambır… eee… iz… eee… fayf… tiri…. pardon, forro…” şeklinde meselenizi anlatırken bir süre sonra karşıdaki görevli baygınlık geçirecek gibi oluyor ve “Böyle olmayacak, isterseniz Türkçe devam edelim” diyor. Siz de yalandan isteksiz bir tavırla “Okey, normally i like to speak in Turkish, but, for you, it is okay…” diyorsunuz. Yani diyorsunuz ki “Tamam, normalde Türkçe’yi severim ama bu seferlik böyle olsun, sizin hatırınız için…” Böylece dakikalarca bekleme sıkıntısı yaşamadan sorununuzu çözüyorsunuz, hem de anadilinizde. Başka yol yöntem bilen varsa yorum olarak yazabilir =)

Bizzat denenmiş ve sonuç alınmıştır. Bu iyiliğimi unutmayın.

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR

 1. Mert Can Eyriyer

  Güzel konuya değinmişsin ağabey, ya insana gına getiriyorlar. Ama bu ipucu ne yazık ki her müşteri hizmetlerinde işe yaramıyor. Mesela benim oturduğum yerde (İst.Esenyurt) Elektrik sürekli kesiliyor. Adamları arıyorum telefona bakmıyorlar. Bide bu var yani :D

 2. Ama bu bence bayağı bir cesaret işi :D Ben gülerim :D

 3. Tahsin

  Abi cidden iyi fikirmiş bak. Ama bu yazdıklarına dilim dönmez benim. Önceden bikaç alıştırma yaparsam kurtarırım ama :D

 4. Bazıların da da kafadan sıfıra basmak iyi oluyor. Ben bazen yapıyorum mesela. Menüden hayır gelmeyeceğini biliyorsam 3-4 sefer peş peşe 0’a basınca direk temsilciye ulaşıyorsun :=)

 5. Hep merak etmiştim.Demek bu şekilde işlem yürüyor :).Teşekkürler

 6. şu anda katıla katıla gülüyorum. teşekkür ederim :)))

 7. hele ttnet beni deli ediyor bağlanancaya kadar

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*