SEO Nedir?

Seo, arama motorlarında web sitelerinin organik sonuçlarda daha iyi konumlarda yer alması için yapılan çeşitli çalışmaların tümüne verilen isimdir. Tıklamaların çoğunu ilk sırada yer alan web siteleri alır ve ilk sıralarda bulunduğunuzda ürün ve hizmetlerinizi arayan daha fazla potansiyel müşteriye görünür olursunuz.

Seo, web sitenizde gerçekleştirilen çeşitli optimizasyon çalışmaları ile arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlayan bir süreçtir. Google, Bing, Yandex ve diğer arama motorlarının her web sitesi için birden fazla faktörü hesaplayan algoritmaları vardır.

Bu faktörleri doğru bir şekilde uygulayan web siteleri organik aramalarda daha yüksek konumlara erişir. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alıyorsanız daha fazla potansiyel müşteri tarafından görünür olur ve daha iyi bir tıklanma oranına erişirsiniz.

Kısacası SEO; Sıralamalarda bulunmak için ödeme yapmadan, markanızın daha görünür olmasını sağlar, doğal aramalardan daha fazla kullanıcının gelmesini sağlar.

SEO Neden Gereklidir?

Firmalar, hatta şahıslar için bile önemli hale gelen internet, firmaların kazancını, şahısların ise itibarını ve ulaşılabilirliğini yükseltmek için ideal yapıda. Çağımızda, artık internet bağlantısı olmayan ev sayısı oldukça az.

Bu durumun bir sonucu olarak, direkt bir biçimde alışveriş ve sosyal alışkanlıklarımıza etki eden internet, çağın gerekliliklerini yakalamak isteyen her firma tarafından aktif olarak kullanılmak zorunda. İnternette aktif olarak var olmak, yalnızca internet sitesini açarak bırakmak anlamına gelmiyor. Çağ gereği, her firmanın internette aktif olarak bulunuyor olması, internetin büyük bir rekabet ortamı haline gelmesine yol açıyor. Bu durumda, arama motorlarında üst sıralarda olmak fazlasıyla önemli hale geliyor.

Seo Ajansı Nedir?

Birçok işletme sahibi, SEO ajansının neler yaptığını ve tür çalışmalar gerçekleştirildiği konusunda bilgi sahibi değil.

SEO ajansları, bir sitenin arama motorunda daha iyi sıralara erişebilmesini ve sağlamaya yardımcı olur. SEO ajansları, anahtar kelime araştırması, teknik web sitesi SEO denetimleri, belirli sayfaların optimizasyonu, robots.txt ve site haritaları ve müşterinin web sitesi ve iş ihtiyaçları için uygun görülen ek görevler gibi çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Rolibo SEO Ajansı

Rolibo SEO ajansı, arama motorlarında sıralamalarını yükseltmek isteyen firmalara ve web sitesi sahiplerinin ihtiyaçlarını araştırarak, hangi çalışmalar yapılması gerekiyorsa uyguluyor. Google’da yükselmek isteyen sitelerin, iç optimizasyonundan, diğer sitelerden link alınması ve çeşitli sosyal çalışmalara kadar, kapsamlı bir SEO yönetimi hizmeti veren Rolibo SEO Ajansı https://www.rolibo.com web sitesinde, sunduğu tüm paketlerde yükselme garantisi de sağlıyor.

Web sitelerinin ihtiyaçlarını tam olarak inceleyen ve buna uygun bir yol haritasıyla ilerleyen Rolibo, sadece arama motoru optimizasyonu konusunda değil, aynı zamanda itibar yönetimi ve internetteki görüntünüz ile alakalı her konuda hizmet vermeye devam ediyor.

Rolibo, alanında tecrübeli ekibiyle, en zorlu rekabete sahip kelime gruplarında bile başarılı sonuçlar alarak müşterilerine istedikleri sonuçları sunuyor. Oldukça detaylı bir çalışma isteyen SEO alanı, tecrübeli ve uzman ekipler tarafından yönetildiği zaman, hem firmalara hem de kişisel web sitelerine beklendiğinden çok daha büyük faydalar sağlamakta.

Manzara tutkunlarını yükseklere çağırıyoruz!