Yaptım, Olmadı

Güncel
6 Ocak 2013
3.546 OKUNMA
6 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

Habertürk Tv’de Teke Tek programına katılan Zekeriya Beyaz Habertürk gazetesi yazarı Murat Bardakçı’nın “Hocam İslam’a göre helal olmayan bir kadınla oynamak günah değil miydi?” sorusuna “Ben oynadım, günah olmadı” diye yanıt verdi.

Ülkemizde Ali Ağaoğlu ‘yaptım oldu’nun, yaptım olmadı versiyonu.

Artık bu adamın dediklerini dikkate alıp konuşmaya bile gerek duymuyorum ama bunu çıkartıp ilahiyatçı gibi konuşturanların neyi amaçladıklarını merak etmiyor değilim.

Gerçi Zekeriya Beyaz’ın ünü bellidir, arada gaza getiriyorlar, sonra ağzından bir laf çıksın da biz de bunun üzerine gidelim diye bekliyorlar. Yine en son ” kurban olarak da ayakkabı verebiliriz ” olayı olmuştu.

Biraz fazla heyecanlanan ve aklına geleni gündeme gelme uğruna söyleyen bir insan Zekeriya Beyaz. Bundan dolayı da çevresi tarafından sürekli alaya alınma, sürekli ; ‘aman yine bir şeyler dese de, bizde üstüne gitsek’ gibi bir beklenti söz konusu.

Şimdi de ilgili video’da aynı durum söz konusu, sürekli olarak ;

‘ Yani şimdi oynamak günah değil midir, bir kadınla oynamak günah değil midir? , günah değil midir? günah mıdır? ‘

diyerek sürekli bir sıkıştırma söz konusu. Bu sıkıştırmaların hepsi, Zekeriya Beyazın ağzından, pot kıracak bir sözün çıkması için..

Nitekim çıktı da zaten ; ‘ben oynadım günah olmadı’

Tabi ki olmamıştır Zekeriya Beyaz.. Bizce de olmamıştır. Namazda Türkçe dualar okunabilir, kurban olarak da ayakkabı verebiliriz zaten.

Kısacası adam gündem oluşturmak için cehennemi tercih ediyor.

Bide M.Ü İlahiyat Fakültesi dekanlığı yaptı yıllarca… Gerisini varın siz düşünün..

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR

 1. TahsinSUNGUR

  Bu adamın ilahiyat adına hiçbirşey bilmediğine adım gibi de eminim. İdam cezası tekrardan getirilse ilk asılacaklar arasındaydı bu, kesin. O nasıl laftır öyle yaa? “Ben yaptım olmadı!”.. O ne demek lan? Önce bi gözünü doğrult sen. Biri Allah’a biri toprağa bakıyo, adam hala libidosunun peşinde. Allah ıslah etsin, ne diyeyim bilemedim.

 2. y.emre Yazar

  Güldürdün Tahsin ne diyim daha :D

 3. Hakkı Duman

  bu adamdanda o beklenir ztn :)

 4. Şüpheli

  Yaşar Nuri ve Zekeriya Beyaz gibi adamlarla bence gündem oluşturulup rant kazanma amacında herkes.

 5. mustafa

  Sizin laf ettiğiniz adamlardan ne farkınız var? Böyle ileri geri konuşarak adamın ahirette gideceği yere kadar laf edebiliyorsunuz? Kendinizle çelişmeyi bırakın ilk önce. O adam pot kırmış yanlış bir laf etmiş olabilir. Siz kimsiniz de bu adam böyle böyle diyebiliyorsunuz. Siz bugün Allah için ne yaptınız onu düşünün.

 6. yemre Yazar

  @mustafa adam burada aslında gafın dışına çıkmıştır, bir anda ağızdan çıkan bir kelime değil. Bakarsan ne diyor, “ben oynadım, günah olmadı, var mı ötesi ? ”

  Açık açık söylüyor aslında ne demek istediğini. Sana tavsiyem bir ingiliz oyunu olan vahhabilik nedir, ne değildir ve medyanın buna nasıl hizmet ettiğini araştırman.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*