Vicdanda Seçicilik Yapmayalım !

Güncel
25 Ağustos 2013
4.767 OKUNMA
5 YORUM
Facebook
Twitter
Google +
FON MÜZİK
--:--   --:--

vicdanda-secicilik-yapmayalim

Biz bu filmleri daha önceleri defalarca izledik. Sadece izledik.. Doğu Türkistan’da, Tunus’da, Yemen’de, Libya’da, Suriye’de,  Cezayir’de, Ürdün’de ve tekrar Mısır’da..

Sessiz kalıyor ve sadece izliyoruz..

Müslümanlara yapılan onca zulüm gördük ki sesimizi çıkartamadık.  Pasifize edildik, tepkisini ortaya koymaktan çekinen , “ İyi de ben ne yapabilirim ki ? “ diyen insanlara döndük.

Şimdilerde Suriye’de eli kanlı diktatör Esed kadın-çocuk demeden binlerce Müslümanı kimyasal silahlarla katlediyor.

Darbeci El Sisi; Mısır’da demokratik yollarla başa gelen, halkın iradesi olan ilk sivil Cumhurbaşkanı Mursi’yi devirip Müslüman kanını tüm Dünya önünde akıtmaya devam ediyor.

Sessiz kalıyoruz..

[ayrac][/ayrac]

Ne acıdır ki; kimileri de ideolojik saplantıları ya da çevresi yüzünden sessiz kalmayı tercih ediyor.  Rabiatül Adeviye meydanında kurşunlanan insanların başındaki sarığı, başörtüsünü gördüğü için ölümlerine ses çıkartmıyor.

Ülkemizde; darbeyi planlayan emperyalist güçlerin yaptıklarına en fazla tepkiyi göstermesi gereken anti-emperyalist kesim susmayı tercih ediyor. Zulmü izlemekle yetiniyor.

Üzerine gaz yağan bir çocuğun babasının kollarında nasıl titreyerek can verdiğini, şehitler arasında çocuklarını arayan annenin oraya buraya nasıl koştuğu görmezden geliniyor..

Unutmamalıyız, her koyun kendi bacağından asılmıyor. Rabbim sorduğunda bizlere  “ Ey kulum, Müslüman kardeşinin oralarda kanı dökülürken sen ne yaptın ? “ diye, “ Ben ne yapabilirdim “ diye bahaneler geçerli olmayacaktır o vakit. Zulme karşı ayaklanan Müslüman kardeşlerimize bir duayı bile çok görmüşsek; oralarda dökülen her Müslümanın kanının, akan her gözyaşının hesabı bizden sorulacaktır..

 

Hz. Ali (r.a.) ne kadar güzel söylemiş;
” Haksızlık karşısında susarsanız hakkınız ile beraber şerefinizi de kaybedersiniz “

İşte tüm yazmak istediklerimin özeti aslında buydu. Müslümanım diyen her insan evladının temel düsturu olması  gerekiyor bu söz..

 

Güçlünün güçsüz olanı, haksızın haklı olanı ezip geçtiği şu günlerde, yapılan zulümlere sessiz kalan dilsiz şeytanlardan olmak istemiyorsak seyirci kalmayalım. Bir duayı bile çok görmeyelim. Bunlara tepki göstermek için bir taraf ya da Müslüman olmak gerekmiyor.

Sadece; vicdanda seçicilik yapmayalım..

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR

 1. Tuncay

  Müslüman halk alıştı, alistirildi…..ne yazkki

 2. Anon

  Zulme karşı duruşunu tebrik ettim. Fakat nedense bana hiç samimi gelmedin.Şu yazını bir de Gezi’de hayatını kaybedenler için yazsaydın ne kaybederdin? Ama yok, diğer ülkelerde ölenler müslüman, bizim ülkemizde ölenler değil öyle değil mi? Asıl siz ve sizin gibiler gezi direnişinde, reyhanlıda, roboskide yaralananları, gözünü kaybedenleri, canını kaybedenleri görmezden gelerek en büyük zulme ses çıkartmadınız, alkış tuttunuz. Rabbim öbür dünyada bunların hesabını da elbet soracaktır.

 3. Gökhan

  Öncelikle Doğu Türkistanı’da unutmadığın için teşekkür ediyorum. Zulüm görenlerin arasında Müslüman Türkleri de belirtmen, diğer Türk adını ağzına almaktan çekinenlere örnek olacaktır. Kıyametin Alametlerinden olan Ortadoğuda ki yanan ateşi tüm dünya görüyor Muhakkak ki Allah (c.c) Nur’unu tamamlayacaktır. Allah küffara karşı bizleri galip eylesin…

 4. Ahmet Güler

  Bu güzel yazıyı Bizlerle paylaşıp okumamızı sağladığın için teşekkür ederim yunus abi =)

 5. kaan emir

  yol için cami bile yıkarım dedi başbakan..acaba chp deseydi bu lafı neler yazardın.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*