Benimle Türkçe Konuş !

Makaleler
10 Eylül 2011
3.057 OKUNMA
3 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

“v” yerine “w, “k” veya “g” yerine “q”, “ş” yerine “$”, “ç” yerine “ch” yazan insanlar ! Derdiniz ne sizin olum ? Mal mısınız malak mısınız nesiniz siz ? Ellerine akıllarına sıçtıklarım, neden böyle konuşuyorsunuz, kime neye özenirsiniz ?

Bunların zihniyeti nasıl bir zihniyet, amaçları nedir bilinmez. Kısaca bunlar Türkçe katilidir. Kız ya da erkek ayırt etmeden hepsi aynı torna tezgahından çıkmış gibidir. Herhalde şirin gözüktüklerini sanıyorlar yada  İngilizce ile Türkçeyi harmanlayıp entelektüellik seviyesinin şahikasına terfi ettiklerini düşünüyorlar.

Bunların hepsi qanqaa’ları olur bide hepsi aynı hedef kitlede..

 

Türkçemizi bu duruma getiren beyinsiz gergedanlar acilen infilak ettirilmeli, suratlarının tam ortasına genişçe bir balta indirip, hayata olan bakış açılarına şöyle bir iz bırakılmalı ve son olarak  kıçlarına imla kılavuzu ile birlikte q ve w harfi sokulmalıdır. Eğer bunu yapmazsak Türkçeye elveda, hoş geldin kapitalizm, hoş geldin sömürü alfabesi vs vs vs.

 

Not : Bu davranışları sergileyen insanların %99’u aynada kendilerini çekerler yada kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak resim çekinirler.

 

Uyarı niteliğinde özelliklerini aklıma geldiği kadarıyla özetleyim sizde gördüğünüz yerde bunlardan uzak durun.

 • Türkçeyi bilmezler, kendi aralarında kendileri gibi kullandıkları kelimeler vardır.
 • Saçlarını genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar. Arkada kalan kısımları ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karıştırırlar.
 • Alışveriş yaptıkları yerler bellidir. Converse en sevdikleri şeylerin başında gelir.
 • Her şeyi damalıdır bunların. Damalı gömlek, pantolon, ayakkabı vs.. Bakarken utandığınız şeyleri bunlar utanmadan üzerlerine giyip insan içine çıkarlar. Renkleri de mor – kırmızı – siyahtır.
Facebook
Twitter
Google +

ÖNCEKİ YAZI

«

SONRAKİ YAZI

»

YORUMLAR

 1. TahsinSUNGUR

  Abi amma atarlanmışsın, haklı olarak.. :D

 2. y.emre Yazar

  Türkçe konuş canımı ye :)

 3. Tuncay

  Tabii ki de temiz Türkçe kullanmalıyız ama dil sürekli değişir bunu da unutmamak lazım nasıl 200 yıl önceki Türkçe ile şimdiki arasında dağlar kadar fark varsa ileride de olacağı kesin, tek sıkıntı değişmenin hızlı olması.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*