Özlenen Günler, Hoşgeldin

Genel
19 Temmuz 2012
2.656 OKUNMA
1 YORUM
Facebook
Twitter
Google +
FON MÜZİK
--:--   --:--

Gece yarıları uyanmak, fısıltıyla dertleşmek, başımı o sonsuz kucağına yaslayıp halimi sana aktarmak, içimi dışıma çıkarıp yaralarımı göstermek, tedavi etmeni dilemek isterdim… İsterdim ki benimleyken sen, neye sahip olduğumun farkına varayım ve bir taç gibi başımda taşıyayım seni.

Şimdi sen söz verdiğin gibi yine eteğinde binbir lezzet, binbir rahmet ve eşsiz bir vuslat için tekrar geldin.

İnsanız biz, eksiğiz, zaaflarla kuşatılmış, hatlarla çepeçevre sarılmışız. Varlığının kıymetini bir türlü tam idrak edemiyor, sen gittikten sonra içimizde buruk bir hüzün oturuyor her seferinde.

Şimdi sen, kucak dolusu bereket, nimet, şükür ile döndün yine.

Ve biz daha çok insan olmak, sana daha layık olmak için hazır gibi hissediyoruz kendimizi.

Ama halimizi biliyorsun, sayısız yara var ruhumuzda. Her tarafımız yara bere, her uzvumuzda lekeler…

Ayrılık vaktinde ne kadar hüzünlüysek, şimdi de o kadar neşe ve sevinç sarsıyor benliğimizi. Yine bir akşam vakti geliyorsun, hep yaptığın gibi. Bilsen ne çok ihtiyacı var sana insanların, bilsen ne kadar hasretiz rahmetine. Arkandan estirdiğin cennet esintisini ciğerlerimize çekmek için çıktık camlara.

Bir çocuğun minik avuçlarında sakladığı mucize gibi geldin yine. Söz verdiğin gibi; tam günü ve saatinde… Bil ki tüm insanlık sana muhtaç, bütün dünya hasret sana. O kadar çok ‘amin’ biriktirdik ki dudaklarımızda!

Duamız şu: “ Rabb’imiz hiç olmasa bu sefer, bu kez idrak edebilelim ziyadesiyle; bizi bahtsızlardan eyleme! “

Her dakikanı unutulmaz kılmak nasip olsun bu sefer, her anın layıkıyla yaşanabilecek idrak kısmet olsun bize.

Ne büyük ödül bir bilsen, bir sefer daha gelişini gören şanslılardan olmak.

[ayrac][/ayrac]

Şimdi yine döndün kolunda ötelerden sepetlerle. Sepetler; her mendilin altında çeşit çeşit eczalar, türlü türlü merhemler.

Bizler, hayatının özeti ‘ıskalamışlık’ olan yetimler, yine sahibimizin o yalçın serinliğinde, sıcakların en cehennemi bile olsa mutlu olacağız, biliyorsun.

Şimdi geldin… İyi ki de geldin. Geldin ki yine o güzel yemekler, o sıcacık pideler, kalabalık aile sofraları, eş dost akraba ile açılan oruçlar, güzel muhabbetler, her zaman görüşülemeyen yakınlarla birlikte şen şakrak sofralar, bir anda nasıl geçtiği anlaşılamayan, iftar öncesi son yarım saati geçmek bilmeyen günler…

Veda vakti çok hüzünlüydük, şimdi vuslat vakti ve erken bir bayram heyecanı var içimizde. Çocukluğumuzu bağışla, bedenimiz aç, ruhumuz aç ve bilirsin, aç iken çocuklaşır insanlar. Bak şöyle dört bir yana, nicedir yolunu gözlüyor âşıklar, kapı önlerinde bekleşiyor sevdalılar.

Bizler; belki sevdası küçük, belki yüreği senden başka binlerce sevgiyi hak etmeyen pis paçavralarla dolu zavallılar. Ama senin sevdan büyük ve sınırsız. Hiç olmazsa tek taraflı olarak bonkörce vereceksin yine biliyoruz. İlk günden itibaren sana layık olarak karşılamayı diliyoruz ki, vedan bir daha çok ağır gelmesin bize. Ve daha coşkuyla girelim yeni bayramlara…

– HOŞ GELDİN –

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR

  1. Hibestil

    Hoşgeldin 11 ayın sultanı,başımın tacı. Hoşgeldin; kalplere huzur, cana can verdin.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*