Harçların Kaldırılması Amerigan Oyunu (!)

Güncel
27 Temmuz 2012
1.787 OKUNMA
YORUM YOK
Facebook
Twitter
Google +

Bu harçlar konusu ilk defa ülke hükümeti tarafından gündeme alınmış. Yani düşünüyorum da bundan önce oy için bile olsa, MYK toplantısında hiç ele alınmamış bir konu.

Kalkar mı kalkmaz mı bilinmez. İndirim yapılabilir ancak tamamen kalkması çok ilginç. Bu kadar gelir bir anda yok olacak devlet için. Düşündürücü ve biz öğrenciler için sevindirici.

 

Şimdi asıl mesele şu ; hükumetin her icraatını protesto eden anarşist ruhlu kişilerin tekrar ortaya çıkmış olması. Parasız eğitim istiyoruz sloganlarının sahibi muhalif kesim acaba bu haberi neresinden tutup nasıl bir muhalefet çabasına girecek, ibret ve dehşetle izleyeceğiz/izliyoruz.

Nasıl bir kafa yapısı harçların kaldırılacak olmasını eleştirebilir anlamıyorum. Aynı zihniyet okul kitaplarının ücretsiz dağıtılmasını da eleştirmişti.

 

Eğitim sistemi paralı olur, “vay efendim, biz neden paralı eğitim görüyoruz, parasız eğitim isteriz.” diye tepki gösterirler.

Harçların kalkması gündeme gelir, ” vay efendim, bu çok yanlış bir şeydir. bu da hükümetin bir planlarındandır. altında bir bit yeniği vardır.”, “bu Tayyip Erdoğan’ın değil, xx’in attığı bir adımdır.” falanda filanda.. Adam harçları kaldıracağız diyor, hesabını yapmış karşılayacak demek ki hala bik bik bik ne konuşurlar bilmem.

 

Bu kadar büyük bir adımı atan bir yönetime ‘altında bit yeniği vardır’ diye düşünen rahatsız bünyelerden harç almaya devam etmek lazım. Böylece altlarında birşey aramazlar ilk olarak.

İkinci olarak; kesinlikle geç kalınmış birşey. Lakin geç kalındı diye bunu yapanı eleştirmek değil, yine de tebrik etmek lazım. Seçim ilk defa olmuyor ki vaad olsun. Hadi seçim vaadi diyelim; yine de önemli olan bunun olması.

[ayrac][/ayrac]

Bide şu parasız eğitim istediler hapse gittiler olayı var. Şunu düşünmek lazım; parasız eğitim pankartını Türkiye de ilk kez açan bu öğrenciler değil. Bu pankart, söz konusu hapisteki iki öğrenciden  sonra da açılmaya devam etmiştir.

Peki bu öğrencilerden başka aynı pankart yüzünden ceza alan neden yoktur ? Bu öğrencilerin tutuklu olmalarının sebebi acaba savcıların örgüt bağlantısından yola çıkarak örgüt üyeliği olabilir mi ? Aynı pankart yüzünden birçok insan değil de neden bu iki insan hapiste hiç düşündünüz mü ?

Gerçi düşünmeye ne gerek yok değil mi ? Hapiste mi hapiste o kadar (!)

 

Son olarak şimdi harç konusunda muhalefet olma çabasına girişenler, “önceki dönem harçları geri verilsin” diye bir haykırışı içine girerlerse şaşırmamak gerek. 

Facebook
Twitter
Google +
YORUMLAR
Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*