Doğu Türkistan yıllardır kanayan yaramız. Fakat kim biliyor Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza, din kardeşlerimize nasıl bir zulüm yapılıyor ? Çin zulmü altında kıvranan ama unutulan, unutturulmaya çalışılan, gözden ırak gönülden ırak misalince masal gibi bir var bir yok haline sokulan ama bebek, çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden soykırım uygulanan Doğu Türkistan’dan kaçımızın haberi var ? Komünist görünümlü Amerikan mandası kapitalist çin devleti yasaklaması yüzünden bu Ramazan ayında da Müslüman kardeşlerimiz Doğu Türkistan’da hiç oruç tutamadı, hangimiz tepkimizi ortaya koyabildik ?

Yıllardır çin zulmü altında yaşayan Uygur Türkleri sistematik bir soykırıma maruz kalmakta. Ne kendi kültürlerini yaşamalarına, ne toplu ibadet etmelerine izin veriliyor. Doğu Türkistan’da ikiden fazla çocuk yapmasına izin verilmiyor, zorunlu kürtaj uygulaması yapılıyor.
Hepsinden öte burada akıl almaz bir asimilasyon politikası izlemekte. 1950 yıllarında Doğu Türkistan’da Müslüman oranı %80’den şu anda %22 ye kadar düştü.

Bütün dünya ( biz dahil ) burada yaşanan zulmü görmezden geliyor. Batı ülkelerini bıraktık artık, Türkiye bile zulme ortak olup, yeterli kamuoyunu oluşturamamakta, din kardeşlerimizin katledilişine sadece seyirci kalmaktadır. Medyanın üç maymunu oynaması, bizlerin ( çoğunluğun ) iki yüzlülüğü durumu buralara kadar getirdi.

Doğu Türkistan

Toplum neden bir Filistin, bir Mısır kadar duyarlı değil Doğu Türkistan için anlamakta zorlanıyorum.  Masum bir insan hangi dine bağlı hangi ırktan olursa olsun ölüyorsa hepimiz bunu kınamalı ve elimizden gelen tepkiyi göstermeliyiz. Fakat biz vicdanda seçicilik yapıp bazılarına üzülüyorsak, oturup halimize üzülelim.

Desem ki müslüman oldukları için Filistin, Mısır vs ülkelerde olan durumlar hep gündemde tutuluyor, ee Doğu Türkistan’da yaşayanlar da Müslüman ? Mesele ırk farkından dolayı ise, Filistin’de yaşanan zulme tepki gösterip, Doğu Türkistan’da yaşananları görmezden gelenler IRKÇILARIN en önde gidenleridir.

Ayrıca İki yüzlü insanlar sadece Mısır’ı Filistin’i vs. Orda doğuda yaşanan zulme tepki gösterip Doğu Türkistan’ı unutanlar değil, “banane Gazze’den, Hamas’tan” , “Bana ne Mısır’dan” diyen kişilerdir.

Son olarak Aliya İzzetbegoviç’in bam teline dokunan o sözünü paylaşmak istiyorum;

Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.