Apaçi Olmak ya da Olmamak

Her Telden
15 Eylül 2011
5.043 OKUNMA
YORUM YOK
Facebook
Twitter
Google +

Önce apaçi kimdir nedir onu özetleyim kısaca ;

Kıroların evrim geçirip günümüz şartlarına unisex olarak uyarlanmış halidir. Sadece arabesk dinlemeyip bunun yanında garip hip & hop ve r&b şarkılar dinleyen ,anlamsız bir şelikde düzleştirici veya ütüyle dikilmiş garip saçlara , her rengin en garip tonlarında t shirtlerinin üstüne kapüşonlularla taçlandırılmış kıyafetlere dolaşan ve yeni nesilin çoğunun bunlara özendiğini farkettiğim korkutucu ve garip oluşum.

 

Apaçi olmak ya da apaçi olmamak; işte bütün mesele bu. Her yerdeler abi artık her yerde.. Okul çıkışlarında, ekmek almaya gittiğiniz bakkalın köşede, otobüste – tramvayda son sıralarda, meydanlarda… Koloni halinde çok hızlıca çoğalan bir ırk !

Bu insanların aile ile ilişkileri nedir, okul yaşantıları, eğitim seviyeleri, gelecekten beklentileri, hayalleri nedir? Hiç kimse bilemez gidip bizzat sormak öğrenmek lazım. Bu tür, kıroluktan sonra bir insanın varabileceği son nokta burasıdır. Geri dönüşüde yoktur inanın istese de artık geri dönemez. Artık diyebilirim ki apaçi bir mertebedir. Doruk noktasıdır. Yoktur ötesi..

Aslında şu bilinmelidir ki ; Apaçilik sadece bol cepli pantolon yada şalvar gibi olan kotları giyip ( bu arada şalvar gibi olan kotların sırrına halen vakıf olamadım ) saçları 3 yerinden kaldırmak değildir. Apaçilik bir düşünce akımıdır, bir hayat felsefesidir. Apaçi olunmaz apaçi doğulur gibi bi kural vardır bence (!) :)

 

Anlam veremediğim, gülmekten kendimi alamadığım bi olay da amca denilecek yaştaki insanların telefonlarında çalan bu apaçi müziği ne anlama geliyor ? Son ses telefonu apaçi çalıyor ve ortamda kim varsa herkes birbirine bakıyor.

Bunların hepsi benim kişisel görüşlerim ve bu yüzden hiç bir bilimsellik ve genel geçerlilik de içermiyorlar.

Bu arada niyetim kimseyi kırmak değildir, insanlar istedikleri gibi giyinip, nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşayabilirler. apaçi de olsa, insan insandır. Ama arada insaniyet şalterlerini indirip, tükettikleri oksijenle dünyanın sonunu getirecek bu tipleri, gördüğüm yerde budaklı meşe odununu ıslatıp ağzının ortasına yapıştırmak istiyorum :)

 

Ama insan eğer insanlığından çıkıp şu aşağıdaki hallere giriyorsa insan değildir bilesiniz.. Her bi kare ibretliktir.

Facebook
Twitter
Google +

ÖNCEKİ YAZI

«

SONRAKİ YAZI

»

YORUMLAR
Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*