Şu günlerde her girdiğim internet sitesinde, mağazada, tüm markaların konsepti haline gelmiş kalplerden daraldım artık.

 

Sevgililer gününü anlamıyorum ben. Sevgiliye o gün hediye alarak onu mutlu ettiklerini mi yada o günü kendileri için özel kıldıklarını mı sanıyorlar bilemedim.

Hediyeleşmek güzeldir hoştur fakat diğer herkes yapıyor diye gidip o güne özel çiçek almak, hediye almak vs. anlamıyorum ne anlamı var ? Sistemin insanlara dayatması gibi nedir abi yapılan onca saçma şey ? Neden 14 Şubatta klişeleşmiş bir romantikliğe bağlanır anlamıyorum. Zaten o günün insanlar üzerinde zorunlu bir gün gibi düşünülmesi saçma olduğunun göstergesi değil mi ?

 

Bence o gün için alınan hediyeler, romantik olma çabaları.. hepsi samimiyetten uzak şeyler. O gün için hediye alma arkadaş. Başka bir gün al hediyeni içtenliğini öldürme boşu boşuna. Seviyorsan eğer,  sevgililer günüymüş, en sevgililer günüymüş ne fark eder ki ? Kişiler her gün yaşamalı, her gün emek vermeli her gün sevgilerine bir şeyler katma gayretinde olmalı. Birlikteliği kutlamak için belli bir tarihe ihtiyaç yoktur efendim.

 

  ***

Kimileri içinde 14 Şubat sadece “ gün “’dür. Yani sıradan bir gün sadece.

Çünkü; bu kişiler için karşısındaki kişiye duyduğu sevgiyi en çok o gün göstermesi gerekiyormuş çabasının saçmalık olduğunu idrak etmiştir.

Çünkü; bu kişiler her günü sevgililer günü gibi yaşadıkları için sırf o gün için anlamsız havaya kapılmazlar.

Çünkü ; bu kişiler karşılıklı olarak birbirlerine sorarlar : “sevgililer gününü sadece bir gün kutluyorsak nerde kaldı sevgili olmanın anlamı ? “.

 

Kısacası efendim gerçekten sevmesini bilenler ve sevenler için 14 Şubat günü; hediye almak ve romantik hava içerisine girmek gibi hususlar gereklilik olmayacaktır. Bugün 14 Şubat diye birbirlerini sevmedikleri için, devamlı birbirleriyle bir ilgi içerisinde olduklarından dolayı bu insanlar bu gün kendilerini hiç kasmayacaktır karşılıklı olarak birbirlerinden bir şey beklemeyeceklerdir. Beklenti dışında sevdikleri için birbirlerini günün/günlerin güzelliği zaten kendiliğinden gelişecektir.

 

Yani neymiş, önemli olan “sevgililer günü”nden önce “sevgili” nasıl olunur bilmeli, öğrenmeli. Tamamen sürü psikolojisi ile hareket eden özenti bünyelerin arasına karışmamalı seven insan.