Çok Utanıyorum

Her Telden
12 Ekim 2012
1.379 OKUNMA
5 YORUM
Facebook
Twitter
Google +

Hiç sevmediğim bir özelliğim vardır. Başkaları adına da utanırım. Evet  çok ciddi söylüyorum, başkalarının yaptığı saçmalıklar veya sarf edilen sözlerle hiç alakam olmasa bile kendi kendime bir utanç duyuyorum.  Gerek TV de gerekse hayatta hiç fark etmiyor benim için. Yetenek Sizsiniz formatında saçmalıklara müsait programları da bu yüzden tek başıma izleyemiyorum. İşte arkadaş ortamında olunca gülebiliyorum fakat tek başıma izlemem.

Her neyse bugün Atilla Taş’ın o eserini gördüm. ” Nedir acaba bu ?  “ diye düşünüyorum, izlesem mi izlemesem mi gidip geliyorum. Çünkü sonunda utanacağım  belli duruyor. Yam Yam Style diyor abi.

Tüm cesaretimi topladım kıstım bilgisayarın sesini, taktım kulaklıkları başka birisi duymasın diye. Sanırım şarkının yarısına filan gelmeden derin bir sessizlik çöktü.  ” Hem de yamyam style “ kısmında hayatımda hiçbir zaman -bu denli- yaşamadığım -ve muhtemelen yaşamayacağım- utancı 2 saniye için doruklarda yaşadım. Kulaklarımın altından başlayıp kaşlarım ile burnumun birleştiği noktaya kadar diken diken olan tüylerimin varlığını ilk kez bu denli hissettim.

Atilla Taş ismini duyduğumda çocukluktan aklımda kalan “pembeli” yada “ ham çökelek “ şarkılarıyla hatırladığım bu şarkıyıcı, bundan sonra yam yam style olarak hatırlamak gerçekten içler acısı bir durum benim için.

[ayrac][/ayrac]

Hayatım boyunca ” biri üzerime toprak atsın “ kalıbını kullanmayı istemiştim. kısmet bu uyarlamaya imiş. Ama korkuyorum birinin çıkıp “artık toprak kalmadı” demesinden..

Çok samimi ve içten duygularla, tüm hissiyatımla ve de en kalbi duygularımla söylüyorum son kez söylüyorum; utandım. Şimdi bu utanç ile birlikte merak ediyorum bunu yazan, söyleyen adamlarda durum ne acaba ?

Not : Şarkıda geçen “kullanmadan çatal bıçak sade ekmekle” kısmı aklımdan çıkmıyor. Bir süre yemek yerken aklıma direkt bu şarkı gelecek sanırım.

Facebook
Twitter
Google +

ÖNCEKİ YAZI

«

SONRAKİ YAZI

»

YORUMLAR

 1. TahsinSUNGUR

  Ben hala cesaret edip izleyemedim bile klibi..

 2. Uğur Sağlam

  Hiç dinlemeyi düşünmemiştim fakat şuan yazıyı okuduktan sonra meraklandım izliyorum .Hayırlısı :)

 3. Server Bedii

  Bütün evrene rezil olduk yemim ediyorum :)

 4. kralizasyon

  Bende utanırım başkalarının adına. Şöyle ki; ailecek televizyon izliyoruz ve sıcak bir sahne ile karşı karşıyayız. O sıcak sahnede ki insanların utanması gerekirken yaptıkalrından, onlara ailemle baktığım için ailemden utanıyor, hemen kanalı değiştiriyorum :)

 5. Seyyah Elma

  Al benden de o kadar. Ama sonra geçiyor tabii. “Aman yahu, banane?” yapıyorum kendi kendime. :D

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*